Packer Nation kollégával összültünk virtuálisan és összehoztuk az alább látható mock draftot. Azért csináltuk ketten, mert így változatosabb és reálisabb is egy mock, hiszen nem tudja az egyik, mit csinál a másik. Én kezdtem a Buccaneers-szel, minden páratlan helyen választó csapat tartozott hozzám, minden páros helyen draftoló pedig Packer Nationhöz azzal a kivétellel, hogy a Browns mindkét pickje az enyém volt, hogy konzisztensebb képünk legyen a barnák terveiről. Na essünk is neki, itt a Going Deep blog 2015-ös első mock draftja!

1/1 Jameis Winston, QB, Florida St.

A Buccaneersnek irányító kell, az 1/1-es választási jog erre tökéletes is. Két irányító képzelhető el ide, Jameis Winston és Marcus Mariota. Winston sokkal inkább kész az NFL-re, pro style támadórendszerben játszott már a Floride State egyetemen is, minden passzt meg tud dobni, ismeri az egész route tree-t. A pályán kívül voltak éretlenségből fakadó problémái, de állítólag meg tudta győzni az illetékeseket, hogy ez már mind a múlté. Futball IQ-ját egyesek Peyton Manningéhez hasonlították és van olyan neves szakértő is (Todd McShay, ESPN), aki Andrew Luck után neki adta a legjobb osztályzatot az utóbbi 10 évben a QB-prospectek közül.

1/2 Leonard Williams, DE/DT, USC

A Big Cat becenévre hallgató Williams az idei draft talán legjobb játékosa. Hosszúak a karjai, nagydarab, erős, technikás, emellett az interjúiból kiderül, hogy jó gyerek, szimpatikus is. A Titansnél sok a hiányposzt, így tudnak BPA alapon választani, feltéve persze, ha nem akar más csapat feljönni 1/2-re. Azt azért még megjegyezném, hogy az a tény, hogy Williamst tartják a legjobb prospectnek idén, sokat elmond az idei draftról. Messze nem játszott azon a szinten, mint Suh, Dareus, Gerald McCoy vagy akár Nick Fairley az egyetemen. Williams első lépése nem elég gyors, robbanékonysága miatt kérdőjeles, hogy mennyire lesz jó pass rusher a profik között. A futást biztos jól fogja ölni, de az egy top DT prospecttől kevés.

1/3 Dante Fowler Jr., DE/OLB, Florida

A Jaguars kiválaszthatja a legjobb pass rushert az idei classból. Szerintem Fowler lesz ez az illető, aki tud 4-3 DE-t játszani Gus Bradley rendszerében, megvan hozzá a mérete. A futás ellen sebezhetőbb, de a passzsiettetésben kiváló játékosról van szó, aki még nem érte el a teljes potenciálját.

1/4 Kevin White, WR, West Virginia

A Raiders a hírek szerint leigazolja Randall Cobbot, mert $11 milliót kínáltak neki évente, amivel a Packers nem akar versenyezni. Ha ezt megteszik, akkor nem kell nekik Amari Cooper, akinek az erőssége Cobbhoz hasonlóan, hogy jól futja meg az útvonalakat, ezáltal jól szeparálódik. White-nak nincs meg ez a képessége, ő még nem tudja elég jól futni az útvonalakat, viszont megvan a felépítése, hogy az 50-50 eséllyel bíró passzokat leszedje. Oaklandben elkel egy WR1, mert ahhoz hasonló még csak mutatóban sincs, egy olyan, aki mélységi és red zone célpont is lehet az eddig fegyvertelen Derek Carr számára. White pedig egy személyben tudja mindezt, a Raidersnél nem riadnak vissza kisebb sulikból húzni az első körben (tavaly Buffalo, előtte Houston).

1/5 Randy Gregory, DE/OLB, Nebraska

A Redskinsnek nem egy tökéletes hely a draftolásra, szerintem okos lenne kitrade-elniük, ha találnak vevőt. Nem a pass rusher a legnagyobb hiányposztjuk, hanem például a DT vagy a corner vagy a safety, viszont ezekre a posztokra jelen állás szerint itt túl korai lenne húzni, viszont valaki a top10-en kívülről bezsákolhatna egy pass rushert itt (vagy az Eagles Mariotát). Kerrigan túloldalára azért ártani nem árt Gregory, de tavaly második körben hozták ide Trent Murphy-t is, elég jó kis passzsiettető tandem alakulna ki a fővárosban.

1/6 Vic Beasley, DE/OLB, Clemson

Sok a hiányposzt a Jetsnél, de az elkapó talán már nem az, hiszen tradeltek Brandon Marshallért. Véleményem szerint Williams után Beasley a legjobb prospect a drafton. Hihetetlenül atletikus, a fekvenyomástól a 3 cone drillig minden felmérőn dominálta a Combine-t. Emellett megbízható jellemű, a diplomáját már megszerezte, fő fegyvere a sebessége, halálos speed rusher lehet a profik között. Ami aggodalomra ad okot, hogy nem elég nagy darab, illetve a karjai rövidek, tenyere nem nagy. De ezen a drafton nincs tökéletes prospect, így a Jetsnek be kell érnie vele, aki így is nagy erősítést jelenthet a Pace - Coples duóhoz képest OLB poszton, ha kihozzák belőle, ami benne van. Szegény ember DeMarcus Ware-je atletikusságát és felépítését tekintve.

1/7 Shane Ray, DE/OLB, Missouri

Chicagóban csak védelemben gondolkodhatnak, hiszen az a csapategység egyszerűen borzalmas. Sokáig Danny Sheltonban (NT) gondolkodtam itt, azonban ő reach a top10-ben és a pass rush-a sem kiemelkedő, így inkább a szélre választok embert, a top5 pass rusher negyedik tagját (szép kis DE/OLB rush van itt). Ray nem tudott bizonyítani a Combine-on egy lábfejsérülés miatt, a pro day-én próbálkozhat majd feljebb mászni a boardokon.

1/8 Bud Dupree, DE/OLB, Kentucky

A Falconsnál az lenne az ideális, ha Beasleyt tudnák draftolni, aki georgiai születésű srác és égető hiányposztra érkezne. De Dupree sem lenne rossz, aki hozzá hasonlóan elképesztő számokat produkált a Combine-on, vele ellentétben elég nagydarab, és nagyjából annyira atletikus, mint Jamie Collins. De cserében nyers a játéka, és a playeket lassan diagnosztizálja, egy jó edzőre lesz tehát szüksége, aki alaposan kitanítja a játék csínyjáról-bínyjáról. Dan Quinn minden bizonnyal alkalmas erre a feladatra.

1/9 Brandon Scherff, OG/OT, Iowa

Az óriásoknak kell erősítés mind a védő-, mind a támadófalban és mivel JPP túloldalára a lehetséges DE-k már kimentek, DT pedig nincs jó értéken, így egy sokoldalú támadó falembert húznak Scherff személyében. Scherff tud tackle-t is játszani, de valószínűleg guardként fogják megtalálni a helyét, ezen a poszton magasan ő a legjobb az idei classban. Eli Manninget (aki többet fog idn keresni a bátyjánál) meg kell védeni, ebben segíthet az Iowa kiválósága.

1/10 Amari Cooper, WR, Alabama

A Tavon Austin, Brian Quick húzások egyelőre nem jöttek be a Ramsnél (vagy csak rosszul használják őket), ezért biztosra kell menni. Amari Cooper ilyen, ő biztos, hogy használható lesz a profik között, mert igen képzett játékos. Remekül futja a route-okat, elszakad a védőktől, és megcsinálja az elkapást. Ami miatt talán nem ő a legjobb WR a drafton az az, hogy a testmérete csak átlagos a poszton, a kezei nem elég erősek, ezért van pár drop, ezért lehet, hogy nem lesz belőle elit játékos. NFL hasonmása egy olyan Jeremy Maclin, aki nem fél a kontakttól.

1/11 DeVante Parker, WR, Louisville

Teddy Bridewater megkapja kedvenc egyetemi játszópajtását Parker személyében. Cordarrelle Patterson második évére a bust irányba indult el, Greg Jennings meg nem sok mindenre jó már, csak a pénzt emészti a csapatnál, így kelleni fog elkapó a csapatba, Parker pedig egy remek játékos.

1/12 Danny Shelton, NT, Washington

A Brownsnak a védőfal és az elkapó a két legnagyobb hiányposztja, illetve egy falember is várható a drafton. A top elkapók már kimentek ebben a verzióban, így egy nose tackle mellett döntenek. Shelton értékét nehéz megítélni, hatalmas darab játékos, futás ellen kiváló, de a passzsiettetésben nem emelkedik ki, ezért csúszhat ennél tovább is akár.

1/13 Trae Waynes, CB, Michigan St.

Waynes tűnik a legjobb cornerbacknek az idei classban (Marcus Peters vetekedhet vele, de neki pályán kívüli problémái vannak). A Saints lehet jobban örülne Bud Dupree-nek, az öt kiemelkedő pass rusher leggyengébbikének ezen a helyen és erre lehet is esély, de nem ezen szcenárió alapján. Így viszont erősítik a secondary-t, rájuk fér.

1/14 Malcom Brown, DT, Texas

A Dolphinsnál van egy nagy űr WR poszton, kettőt kivágtak, Mike Wallace meg továbbra is díváskodik, de ha a drafton kimegy a három legjobb elkapó, akkor más poszt után kell nézniük. Jared Odrick távozik tőlük, és helyére kell a pótlás a védőfalba. A pletykák szerint ők fogják leigazolni Ndamukong Suh-t, de ezt még nem hiszem el, mert $uh a pénzre fog menni, a delfineknél meg van néhány csapat, amelyik nagyobb cap space-szel rendelkezik. Így hát a hatalmas darab, de emellé jól mozgó Brown a választás, akit duplázni kell minden játék során, bár elég inkonzisztens volt a teljesítménye, mint a legtöbb Texas játékosnak az utóbbi időben. Sokak szerint jobb, mint Danny Shelton.

1/15 Dorial Green-Beckham, WR, Missouri

A 49ersél egyértelmű hiányposzt az elkapó, Green-Beckham pedig pontosan Calvin Johnson méreteivel rendelkezik, csak hát ugyebár a pályán kívüli problémái. Tehetség alapján a legjobb elkapó is lehetne az idei classban, azonban kicsapták a Missouri focicsapatából, tehát egy éves kihagyással jön a profik közé. 

1/16 La'el Collins, OT/OG, LSU

A Texansnál kivágták Chris Myerst, így a guard, Ben Jones mehet át center posztra. A jobboldali tackle, Derek Newton pedig távozhat, guard poszton eddig nem vált be a tavaly draftolt Sua'Filo. Szerencsére két legyet üthetnek egy csapásra, mert Collins guard és RT poszton is bevethető. Elég erős, így a futásblokkolásban azonnal nagy segítség lehet, kézhasználata a passzblokkolás terén fejlesztésre szorul viszont.

1/17 Andrus Peat, OT, Stanford

Talán a Chargers lehet az első, aki elgondolkodik Todd Gurley draftolásán, de szerintem okosabb lenne tőlük, ha egy futó draftolását meghagynák a második körre. A töltők Peat draftolásával betolhatják D.J. Flukert guardba, ahova talán jobban illik a hatalmas mérete miatt és Peat játszhat a fal jobb szélén. És úgy néz ki, mint a Michelin Man, ami nagy előny!

1/18 Jaelen Strong, WR, Arizona State

Korábbi kosaras, aki nem meglepően nagyot ugrik. Nomen est omen, erős testfelépítéssel bír, ahogy vezetékneve sugallja. Possession receiverként lehet használható a profik között, amit feldobnak, lehúzza. Elszakadni nem nagyon tud, nem mozog elég fürgén, és a route-okat is igen kezdetleges formában futja. Nyers játékos, akire sok tanulás vár a profik között, de a felépítése ígéretes. Ami viccnek tűnhet, hogy Dwayne Bowe-t hamarosan kivágja a Chiefs, Strong pedig Bowe 2 a játékát tekintve, de ez nem vicc, Bowe sokat keres, egy első körös újonc pedig nem. Remélhetőleg a többi Chiefs elkapóval ellentétben Strong nem lesz allergiás a touchdownokra.

1/19 Ereck Flowers, OT, Miami

Packer épp kivitte előlem a Brownshoz kiszemelt játékosomat, így más irányba kellett mozogjak. Mitchell Schwartz eddig tackle-t játszott Clevelandben, aki alapvetően guard. Flowers draftolásával Schwartz visszamehetne eredeti helyére és egy nagyon erős támadófal alakulna ki a barnáknál. 

1/20 Marcus Mariota, QB, Oregon

Úgyis ezt olvasni mindenhol, hogy Mariota a Philadelphia Ducks Eagles játékosa lesz, akkor miért menjek szembe az autópályán? Természetesen nem 1/20-ra húzzák be, de trade-ekkel nem bonyolítjuk az első mockunkat, fel kell mászni érte, oda kell adni mondjuk Folest meg egy vagonnyi draftpicket, de hogy ki lesz a szerencsés csapat, nem találgatunk. Lényeg, hogy Chip Kelly behúzza a szamoait, aki számára csak egy ideális csapat van a jelenlegi tudását tekintve, az Eagles.

1/21 Eli Harold, DE/OLB, Virginia

A Bengals sackelte az ellenfél irányítóit a legkevesebbszer a ligában, sokkal több pass rusht kell generálniuk, ha tovább akarnak lépni. Eli Harold nem ér fel a top 5 passzsiettetőhöz, viszont ő a következő legjobb a posztján és illik a 4-3as DE szerepébe. 

1/22 Landon Collins, S, Alabama

Kicsit skizofrén helyzet alakult ki Pittsburghben, ahol a támadóegység jó, a védelem épp ellenkezőleg, a szokásostól merőben eltérően. A Steelerstől a hírek szerint visszavonul Troy Polamalu, a tavaly igazolt safety, Mike Mitchell középszerű teljesítményre képes. A tervek szerint végre beépítik Shamarko Thomast, de miért ne húznák ki az elérhető legjobb védőt, aki biztos választás? Választhatnának cornerbacket is, Marcus Peters rizikós a karakterproblémái miatt, Jalen Collins játéka igen nyers, így maradt az alabamai safety, akivel nem lőnek mellé.

1/23 Eddie Goldman, DT, Florida St.

A Lions elvesztheti a három legjobb defensive tackle-jét, hiszen Suh-nak, Fairley-nek és C.J. Mosley-nak is lejárt a szerződése. Mindhármukat biztos nem tudják megtartani, kettőnek is örülhetnek, így kell a helyettes. Goldman jó méretekkel és atletikussággal rendelkezik és ugyan annyira nem jó, mint Suh, de ki az?

 

1/24 Marcus Peters, CB, Washington

Arizonából távozik Antonio Cromartie, így a ST-ász, Justin Bethel lenne a jelenlegi kezdő RCB. A cipész maradjon a kaptafánál, Bethel a special teamnél, a Cards pedig draftoljon cornerbacket, és bár Petersszel gondok vannak (kirúgták a Washingtonról), ez nem zavarta az Arizonát Tyrann Mathieu draftolásánál sem, akit meg az LSU-ról rúgtak ki. Peters a játéktudását tekintve a legjobb CB a drafton, így hát 1/24-nél érdemes lehet bevállalni, ha már a top pass rusherek kimentek. Peterson - Peters duó ütős lehet.

1/25 D.J. Humphries, OT, Florida

A Panthersnek tavaly két hatalmas hiányposztja volt: elkapó és támadó falember. Előbbit orvosolták Benjaminnal (részben, kell majd még valaki mellé), utóbbit nem nagyon sikerült, így az idei draft tökéletes alkalom erre, szerintem ez lehet a csapat első számú prioritása. Humphries lehet a legjobb tackle a boardon.

 

1/26 Todd Gurley, RB, Georgia

A Ravensnél a legnagyobb hiányposzt a secondary, de pechükre nincsenek elég jó játékosok idén ezeken a posztokon, akik közül valakit érdemes lenne behúzni az első körben. Viszont RB poszton is kéne erősítés, mert jelenleg a középszerű Bernard Pierce a kezdő. Akkor hát ideje behúzni a legtehetségesebb futót, akivel kapcsolatban csak egy kérdőjel van, a térde, de ha ez nem lenne, simán kimenne a top 15-ben. De a játéka, fizikai felépítése, atletikussága mind ritkaságszámba megy. Ja, és ha ez nem lenne elég, Gurley Baltimore-ban született, és Ravens fanként nőtt fel.

1/27 Owamagbe Odighizuwa, DE, UCLA

Egyrészt nagyon le akartam írni ezt a gyönyörű nevet, másrészt van logika ebben a választásban, habár lehet inkább a második kör első felében fog elkelni. Főleg a futás ellen kiváló a srác, a pass rush technikáján még kell javítani, de Rod Marinelli tudna vele dolgozni. Rendkívül robbanékony a nigériai gyerek, a Cowboysnak pedig szüksége van mindenféle védő játékosra jelenleg, talán a védőfal élvezhet prioritást Jerry Jones-nál.

1/28 Jordan Phillips, NT, Oklahoma

A Broncos Wade Phillips alatt 3-4-es védelemre áll át. Terrance Knighton a hírek szerint távozik, és követi Jack Del Riót Oaklandbe. Akkor tehát érthető, hogy nagyon elkelne egy nose tackle, erre pedig alkalmas lehet a hatalmas darab Phillips, aki még jól is mozog emellé, az első lépése meglepően gyors. A futás ellen pusztít, mivel nehéz arrébb tenni, de van benne potenciál pass rusherként is. A Packers is behúzhatja, ezért le kell csapni rá.

1/29 Arik Armstead, DE/DT, Oregon

Elég sok hiányposztja van a Coltsnak is, ahhoz képest, milyen hátul húznak az első körben, de hát ez van akkor, ha Andrew Luck cipeli hátán az egyébként közepesen tehetséges csapatot. A védőfalba jó választás lehet Armstead, aki még viszonylag nyers, tehát lehet még rajta dolgozni, de a potenciálja az egekben van.

1/30 Eric Kendricks, ILB, UCLA

A Packers kivágta A.J. Hawkot és Brad Jonest is, két ILB került tehát lapátra, és még Jamari Lattimore maradása sem biztos. Ennek fényében az sem lenne meglepő, ha az első két kör mindegyikében inside linebackert draftolnának. Lássuk a jelölteket: Paul Dawson - talán a legjöbb ösztönökkel bíró LB a drafton, aki igen borzalmas eredményeket produkált a Combine-on. Mivel emellett karakterproblémáiról is lehet hallani, Ted Thompson szerintem nem húzná be. Benardrick McKinney - magas, atletikus, azonban az ösztönei nem elég jók, coverage-ben merev a mozgása. Erik Kendricks valahol a kettő között van, nem elég nagydarab, nem a legrobbanékonyabb, de van esze a játékhoz, és jó a karaktere. Bátyja Mychal Kendricks, az Eagles linebackere, hozzá lehetne hasonlítani. Ja, és ha őt behúzták, a második körben jöhet Stephone Anthony, aki Kendricksszel ellentétben magas és erős, tökéletesen kiegészítenék egymást.

1/31 Jalen Collins, CB, LSU

A Seahawksnál CB poszton távozik Byron Maxwell, Jeremy Lane sérült és a szezon elején feltehetőleg még nem lesz alkalmas játékre, Sherman túloldalára Tharold Simon meg nem épp minőségi kezdő, sőt. Láttuk, hogy a Super Bowlon Brady folyton rá játszott, sikeresen. Collins magas, kicsit nyers a játéka, de e miatt jobb helyre nem is kerülhetne, mint Seattle.

1/32 Carl Davis, DT, Iowa

Vince Wilfork távozott, így jelenleg így áll a New England DT poszton: Siliga, Easley, Chris Jones, Vellano. Carl Davis az az univerzális DT, aki nose tackle poszton és 5 technique-ként is bevethető, ezt szokták értékelni a Patriotsnál. 320 font, de nem néz ki annyinak, mert szépen eloszlik rajta a tömeg. Jól mozog, egyetemen inkonzisztens volt a teljesítménye, de a Senior Bowlon meggyőzően teljesített. Ha Dominique Easleyt szerette Belichick, akkor Davist is fogja, mert hozzá hasonlóan szokása gyakran betörni a backfieldre. És még két rossz térde sincs.