A következőkben a hétvége meccséről, a Super Bowl visszavágójáról és a két résztvevő csapatról lesz szó kérdezz-felelek formában. Nem állítjuk, hogy ebből rendszer lesz, de ha van rá igény, akkor hasonló nagy rangadóknál megismételhetjük ezt. A Seahawks-rajongó rowi a kék-zöld sarokban, a Hawks vesztét akaró és Broncos-szimpatizáns renningan a pirosban narancssárgában.

Milyen volt a mérkőzés?

Renningan: Talán ez volt az eddigi szezon legjobb, legdrámaibb, legizgalmasabb meccse. Igazából most játszották le a döntőt úgy, ahogy azt illett volna.

rowi: Hatalmas élmény, de ehhez természetesen szükség volt az utolsó negyedre és a Broncos feltámadására is. A Super Bowlban is ilyesmi meccs kellett volna, de azért én élveztem azt is...:) Komolyra fordítva, az NFL-nek rettenetesen hiányzott, hogy ez a meccs drámai legyen, hogy az emberek újra a footballról beszéljenek, és ne a különböző ügyekről. Ugyanakkor nyílván kellettek az előzmények is, mert ha ez mondjuk egy Bucs-Rams-en történik meg, akkor arra két hét múlva senki nem emlékezne.

Mennyiben hasonlított ez a meccs a Super Bowlra?

Renningan: Sok aspektusában ugyanolyan volt (ez leginkább a Broncosra vett rossz fényt), de összességében egy teljesen másik mérkőzés. Mondjuk a Ball fumble az első snap után nem sok örömmel töltött el, ahogy a 3-17es félidei állás sem kecsegtetett sok jóval.

rowi: 3 negyeden át szinte pontosan olyan volt, mintha február óta nem történt volna semmi. A legnagyobb különbség az volt, hogy a kulcsposztokon megerősített (Ward, Ware, Talib) denveri védelem ellen Wilsonék se tudtak általában kibontakozni. De azt egészen félelmetes volt látni és utólag többször belegondolni, hogy ha nincsenek a Hawks offense hibái a végén, akkor hét hónap alatt a meccs képében mennyire nem változott volna semmi ahhoz képest, hogy Elway mennyire felforgatta a csapatát.

Erre számítottál?

Renningan: Gyengébb denveri védelemre és jobb offense-re számítottam. Illetve egy jó kis pontháborúra, a hazai pálya miatt egy pár pontos Seahawks győzelemmel a végén.

rowi: Mire is? Szoros meccsre, egy FG különbségre igen. Arra nem, hogy a meccs háromnegyedében a védelem tulajdonképpen sallangmentesebben bár, de ott folytatja, ahol New Yorkban abbahagyta, és ez ellen a Manning-Fox párosnak ugyanúgy nem lesz ötlete.

Ki volt a mérkőzés legjobbja?

Renningan: Wilson. Hihetetlenül okos és megfontolt játékot mutat be hétről-hétre, ráadásul igazi vezére a csapatnak. Még mindig fejlődő tendenciát mutat, rengeteg benne az alázat és képes megcsinálni a játékokat. A game winning drive-ja szinte olyan tökéletes volt, mint Peytoné.

rowi: Wilson, persze. Egész egyszerűen kell neki a nyomás, a tét, a feszültség. Már a 2012-es draft alatt is megjegyezték a kommentátorok, hogy Wilson akkor a legjobb, amikor a mérkőzés/szezon múlik a következő játékon, és az elmúlt nagyjából két évben ezt láthatjuk. Emellett még mindenképp kiemelném Jon Ryant, aki egészen hihetetlen 50,2 (nettó 47,7) yardos átlaggal puntolt. A Broncosnak folyamatosan hosszú drive-okat kellett (volna) vezetnie, nem véletlen, hogy Ryan rúgásai után a Denver egyetlen pontot sem tudott a táblára rakni. A safety utáni free kicket pedig szerény 79 yardra rúgta. Taps.

Ki okozta a legnagyobb csalódást?

Renningan: Fox. Mondjon bárki bármit, én semmit nem látok benne. Idejöttek Seattle-be ugyanazokkal a játékokkal, amik nem működtek a Super Bowlon és láss csodát, most se volt belőlük semmi haszon. Semmit nem fejlődtek tavalyhoz képest. Ráadásul a játékosokban továbbra sincs tűz: egy jó play után, különösen a védők tapsolnak, ünnepelnek, hergelik, buzdítják egymást normál esetben (mondjuk a ’Hawksnál is), itt meg semmi. Egyik oldalon se, és ezt nem jó látni. Thomasék enerváltak, dekoncentráltak, fejben nincsenek rendben, ez pedig az edző felelőssége.

rowi: A Broncos futójátéka. 20 run 36 yardért, az trent richardsoni muhaha kategória. Valamint a hazai védelem az utolsó 1 percben.

A legjobb jelenet?

Renningan: Shermanék arca az egyenlítés után. Az INT után rögtön letámadták Manninget, ment a trash talk. Ez nagyon kijárt nekik.

Ez még az én védelmem vagy a Tampáé?

rowi: Wilson elkapott passza. A Badgers-ben majdnem ugyanebből a játékból (a videón 4:03-tól) meglett a TD. Innen is látszik, hogy nem csak a jet/fly sweepet merítette idén Bevell az NCAA-ből. Kíváncsi vagyok mi van még abban a playbookban.

Az 59 41 másodperces drive.

Renningan:  Hihetetlen volt, még úgy is, hogy nagy eséllyel ment miatta a fantasy-m. Év végén azt hiszem benne lesz a best of pillanatok között.

rowi: Én bevallom Chancellor interceptionje óta álltam, nem bírtam ülve. A 42 yardos Manning-Sanders játék után már azt számoltam, hogy hány perc alatt tudok hazatekerni a Kandallóból a hosszabbításra.

A bírók tevékenysége?

Renningan:  Szerintem volt 1-2 holding, illetve DPI, amit nem fújtak be a Seahawks ellen, de nem azon múlt. Összességében rendben volt.

rowi: A turnovereknél mindig jó döntést hoztak (bár az a Thomas fumble nálam szerzett labdának számítana, ha én írnám a szabálykönyvet), a többire nem emlékszem. Sorry.

A csapatok szempontjából milyen pozitív, illetve negatív következményei lehetnek a meccsnek?

Renningan: Már a meccs előtt is mondtam, hogy a Seahawksnak sokkal több veszteni valója, mint a Denvernek, és bár nyert, szerintem lélektanilag a Broncos lett a mérkőzés győztese. Seahawks oldalon pozitívum, hogy az offense fantasztikus. Wilson egyszer MVP lesz, Harvin még él, Lynch pedig a liga legjobb futója, a támadók önbizalmának nagyon jót tett az az utolsó drive. A védőket viszont nem hiába mutatták sokat, az 59 másodperces egyenlítés nem hiszem, hogy olyan jót tett nekik. Hosszútávon szerintem az offense fogja vinni a prímet.

A Broncos részéről a D mindenképpen magabiztos lehet, hisz egész meccsen kordában tartották a Seahawkst, nem is akárhogy. A hosszabbításért kár, de nem hibáztatom őket: szerintem fordított helyzetben Manningék is megcsinálják. A támadóknak viszont jót tett a pofon, legalábbis ez a fajta: bebizonyították maguknak, hogy bárhonnan, bárki ellen fel tudnak állni, de még van hová fejlődni. Tavaly hatalmas mellénnyel ruházták meg őket, idén jó lenne ezt elkerülni.

rowi: Az önbizalomnak mindenképp jót tett, és nem csak hazai oldalról. Ha volt meccs, amit a Denver nyugodtan elveszíthetett idén, az ez volt (mint ahogy a Hawks múlt héten San Diegoban kaphatott ki), másik konferencia, idegenben, a bajnok ellen. Ehhez képest csak hosszabbításban kaptak ki. A defense-en látszik Elway munkája, de a támadók saját erőből most sem jutottak sehova. A meccs közepén 8 egymást követő drive ért véget punttal.

A Seahawks-ról megint kiderült, amit én már lehet írtam, hogy idén sokkal inkább Wlsonékról fognak a meccsek szólni. Ez az undersized, ámde villámgyors offense Bevell kreatív playcallingjával még sok ellenfelet meg fog lepni.

Mindkét csapatnak bye week. Kedvez-e ez valakinek?

Renningan: Szerintem senkinek. A ’Hawks védelemnek minél hamarabb kellene egy önbizalom fröccs, most két hétig nézegethetik Sanders 148 yardját és a két villám TD-t. Ugyanez igaz a denveri támadósorra: sungba vannak, a védelem is összeállt, most lendületből kellene nekimenniük a Caradinals-Jets-49ers-Patriots négyesnek. Amúgy is szívás a korai bye week, de így meg pláne.

rowi: Az ellenfeleknek, a korai bye week szerintem sem előnyös. Érdekes, hogy az NFC West a 49ers-t kivéve együtt vonul pihenőre. A Hawks védelmében azért van min elgondolkodni, ilyen utolsó perces drive-ot a tavalyi D nem engedett volna, de a bye után a szezon könnyebbik fele következik (@WAS, DAL, @STL, @CAR, OAK, NYG, @KC), így van idő összeszedni magukat.

Válaszd ki kedvenc csapataidat és azonnal értesülsz a legfrissebb hírekről, blogbejegyzésekről, rengeteg gif, kép és videó társaságában. Ingyenes mobil alkalmazásunk hamarosan elérhető lesz iOS és Windows telefonokon is. (további információk ITT és ITT):

Töltsétek le ingyenes mobil alkalmazásunkat Androidra! (már 868an megtették)